Blog

Nevíte si rady ? +420 728 715 916
47.png

Kopřiva dvoudomá z pohledu čínské medicíny.

Kopřiva dostala jméno podle latinského slova urere (palit). Kdo někdy hladil kopřivu nebo do nich v mládí spadl, tak ví, co kopřiva dokáže. Kvalitní dobře sušená kopřiva má zelenou barvu, dá se používat samotná nebo jako odvar v kombinaci s ostatními bylinami. 

Číst více
45.png

Jaro a obtíže z pohledu tradiční čínské medicíny

Alergická rýma je běžným problémem mnoha lidí a způsobuje nepříjemné příznaky, jako je ucpaný nos, kýchání a slzení očí. Z pohledu tradiční čínské medicíny (TČM) je alergická rýma spojena s nedostatečností obranného systému vrstvy tzv. wei qi v dráze ledvin a plic a s usazením chronického větru v nose. V tomto článku se podíváme na přístup TČM k léčbě alergické rýmy a jak můžeme posílit naše tělo, abychom předešli alergickým reakcím.

Číst více
44.png

Střídání tepla a zimy dle tcm

Jelikož je zrovna období, kdy se střídá teplo a zima, rozhodl jsem se zpracovat článek, co je dobré jíst při pronikání chladu do podkoží a které orgány je dobré posilovat z pohledu čínské medicíny.

Číst více
42.png

Vysoké teploty u dětí

Začíná nám zimní období, kdy se často setkáváme s vysokými teplotami především u dětí. Rozhodl jsem se tedy podělit o svou osobní zkušenost s malými dětmi.

Číst více
40.png

Napadení chladným větrem

Právě nám přichází období podzimu, kdy je potřeba zpevňovat povrch, posílit organismus a zabránit pronikání chladného větru do podkoží. Toto období je charakterizováno častým výskytem chřipek, nachlazením a zahlenění. V tomto období se o sebe musíme více starat. Každý člověk je průvodcem svého zdraví nebo nemoci.

Číst více