Nevíte si rady ? +420 728 715 916
26.png

Chryzantéma nebo li JU HUA.

Z pohledu tradiční čínské medicíny je povahy svěží, chuti sladké, při vnitřním užívání má tropizmus plíce a játra. Osobě ji ale velmi rád používám i obkladově např. na oči při stavech shi a re třeba u zánětu. 

Číst více
25.png

Malina z pohled TČM

Popis: teplá; sladká a kyselá; používá se jako tonikum jater a jako ledvinové tonikum na regulaci tvorby moči. Proto indikace na časté močení.

Aplikace: Pijte čerstvou malinovou šťávu při časté frekvenci močení a při závratích z malátností

Číst více
24.png

Pálení žáhy z pohledu tradiční čínské medicíny.

Nejčastěji se jedná o vzestup žaludečních šťáv, protože v žaludku vzniká horkost či vlhká Re, která má tendenci stoupat. To pak může vyvolávat pálení na hrudi, tedy v jícnu, zvracení, kyselé říhání. Normální funkce žaludku je však sestupná a vlkost a horkost se má spouštět dolů.

Číst více
23.png

Alergie z pohledu TČM.

Ve chvíli, kdy vzniká alergická rýma, lze dle TCM použít předpisy čínské medicíny. Často je možné se vyhnout léčbě kortikoidy, která má mnohdy nežádoucí účinky.

Číst více
21.png

Příprava bylin TČM.

Příprava bylin 

Fytoterapie tedy léčba bylinami ja jeden z hlavních a neoddělitelných pilířů tčm k léčbě de využívá několik set druhu bylin hub a minerálů obecně jsou léčiva tčm označovány jako yao. recepty jsou sestavovány dle působení tedy tropismus bylin ty jsou dnes již obvykle pripravené v tabletách, sáčcích na odvar čí liofilizované nebo v biomase nabo jako jednodruhová byliny popřípadě kombinace.

Číst více