Nevíte si rady ? (+420) 728 715 916
24.png

Pálení žáhy z pohledu tradiční čínské medicíny.

Nejčastěji se jedná o vzestup žaludečních šťáv, protože v žaludku vzniká horkost či vlhká Re, která má tendenci stoupat. To pak může vyvolávat pálení na hrudi, tedy v jícnu, zvracení, kyselé říhání. Normální funkce žaludku je však sestupná a vlkost a horkost se má spouštět dolů.

Číst více
23.png

Alergie z pohledu TČM.

Ve chvíli, kdy vzniká alergická rýma, lze dle TCM použít předpisy čínské medicíny. Často je možné se vyhnout léčbě kortikoidy, která má mnohdy nežádoucí účinky.

Číst více
21.png

Příprava bylin TČM.

Příprava bylin 

Fytoterapie tedy léčba bylinami ja jeden z hlavních a neoddělitelných pilířů tčm k léčbě de využívá několik set druhu bylin hub a minerálů obecně jsou léčiva tčm označovány jako yao. recepty jsou sestavovány dle působení tedy tropismus bylin ty jsou dnes již obvykle pripravené v tabletách, sáčcích na odvar čí liofilizované nebo v biomase nabo jako jednodruhová byliny popřípadě kombinace.

Číst více
19.png

Stres v dnešní době z pohledu tradiční čínské medicíny.

Stres v dnešní době z pohledu tradiční čínské medicíny.

Poprvé jsem zkoušel vyfotit měsíc. Skvělá a zcela povolená zábava. Stačí oprášit teleskop. Bez potřeby x roušek a dalších zvláštních nařízení lidí, kteří je pak sami porušují. Taky Vás u pozorování oblohy možná nikdo neudá. Zjistíte, že mnohé věci mimo náš dosah jsou zajímavější. Běžné starosti dnešní doby se pak jeví jako ne tak nepodstatné. Člověk jenž je v klidu a pohodě se pak i v případě nemoci tolik nestresuje to platí i u běžných onemocnění není pouze covid. To mu pomáhá zachovat chladnou hlavu. Také z pohledu tčm doporučuji cvičit třeba čchi-kung je-li chuť netvrdím že je nutně pro každého. Je to yinové cvičení, které ale zvládne každý. Pomáhá zklidnit ducha shen a mysl. Stresy úzkosti a deprese jsou mnohdy vyvolány z pohledu tčm horkostí a stísněnosti jater, ty patří k elementu dřeva a to v sobě ukrývá oheň. Vyšlehávání jaterního ohně ovlivňuje srdce jako císaře pro emoce to samozřejmě zhorší např. úzkosti či sevření .

Číst více
17.png

Med z pohledu čínské medicíny.

Povaha medu je neutrální a chuť samozřejmě sladká pomáhá pročišťovat má lubrikační vlastnosti. Lze z něj udělat tedy i masti . Krásně se může používat i doma. Tím že zmírňuje bolest má hojivé účinky. Tropismus má z pohledu tčm  pak v plicích, slezině a tlustém střevě.

Číst více