Nevíte si rady ? (+420) 728 715 916
17.png

Med z pohledu čínské medicíny.

Povaha medu je neutrální a chuť samozřejmě sladká pomáhá pročišťovat má lubrikační vlastnosti. Lze z něj udělat tedy i masti . Krásně se může používat i doma. Tím že zmírňuje bolest má hojivé účinky. Tropismus má z pohledu tčm  pak v plicích, slezině a tlustém střevě.

Číst více
15.png

ŘEDKEV ČERNÁ klíčky z pohledu tčm.

Černá ředkev se jako zelenina pěstovala již před 4 tisíci lety v Číně. Má řadu hodně vitaminu C v plodu nebo klíčcích za sirova v ní je více  céčka než v citrónech. Kromě něj obsahuje i vysoké množství vitaminu E, B1, B2, B6 a beta-karotenu, z minerálů jsou v ní hojně zastoupeny železo, síra, měď, vápník, hořčík, draslík a fosfor.

Číst více
14.png

Houby z pohledu tčm a jejich vliv na imunitu.

V naší zemi mají houby velkou tradici a především houbařeni je u nás oblíbený sport. Povědomí o příznivých účincích hub pro potlačení či prevenci chorob již velmi pokulhává. Již ve staré Číně se houby normálně používaly dnes samozřejmě existuje celá řada studijí. A to i na houby, které tady běžně rostou jako Penízovka, Jidášovo ucho, Hlíva, Lesklokorka lesklá. V tčm jich samozřejmě používáme více včetně těch, které u nás běžně nenajdete.

Číst více
13.png

Zima z pohledu tradiční čínské medicíny a prevence bylin.

Zima z pohledu tradiční čínské medicíny. V tomto období bychom měli podobně jako příroda více odpočívat, více spát nestresovat se kdo chce může třeba cvičit qi gong. Berte to jako období regenerace, odpočinku. využijte je k nabírání nových sil a strávení času s rodinou. 

Číst více
12.png

Prevence v TČM v této době. Byliny a recepty starších.

Stále více lidí se mě ptá, jak to vypadá z pohledu čínské medicíny v dnešních dobách s prevencí. Nedávno mě velmi pobavil jeden náš pacient, který nám při odchodu popřál, ať se držíme, jsme zdraví a dodal, kdyby něco tak slabý průběh. Naprosto souhlasím, že se dnešní doba musí brát s vnitřním klidem a humorem. Jak postupuji u našich pacientů a jaké jsou mé dosavadní zkušenosti s TČM a covidem? (samozřejmě jedná se o podporu organizmu a dané symptomy, které se mohou odlišovat. Lék jako takový nemá nikdo)

Číst více