Hledat
Česko
Zobrazit katalog
    Menu Close

    Děhel

    Alternativní název: Dang gui shen
    Výrobce: Bylinky TČM
    Dostupnost: Skladem
    139 Kč
    i h

    Popis:
    V Číně se užívá ve stravě mnoho prostředků a přípravků, jejichž použití a způsob přípravy nejsou u nás zatím zcela běžné. Jedním z nich je i tento, nelze ho konzumovat jako základní potravinu, ale pouze jako potravinu doplňkovou.

    Dávkování:
    Maximální denní dávka je 5 g.

    Způsob přípravy:
    Připravte si cca 1/4 litru vody na vývar a přidejte odměřené množství. Vařte asi 5 - 10 minut na mírném ohni. Vývar i s kousky je možno přidávat do jídel čínského charakteru.

    Doporučujeme dodržet tradiční způsob přípravy:
    Nepoužívat kovové předměty během celé doby přípravy, tj. využít skleněné či kameninové nádoby, dřevěné pomůcky apod.

    Upozornění:
    Produkt není určen pro děti, těhotné a kojící ženy.
    Nepřekračujte doporučené dávkování.
    S opatrností užívat při řídké stolici, vlhké horkosti, horkosti plic, prázdnotě jin žaludku a hlenovém ohni s jaterním jangem.

    Balení:
    50g

    0.0 0
    Napište vlastní recenzi Close
    *
    *
    • Špatný
    • Vynikající
    *
    *
    *
    *
    Rozšířený popis z herbáře: (dostupné jen pro věrné zákazníky, pokud chcete klasický popis eshopu, můžute si jej zobrazit v záložce nahoře)
    Blogové příspěvky, kde je zmíněn tento produkt
    Podzim z pohledu čínské medicíny
    Podzim je obdobím očisty a posílení těla. Doporučuje se používat byliny a potraviny, které vyživují plíce a tlusté střevo. Chlad a chladný vítr mohou způsobit různá onemocnění. Doporučuje se pít prohřívací tekutiny a jíst potraviny s mírně pálivou chutí.
    Příprava bylin TČM
    Článek poskytuje informace o přípravě bylin v tradiční čínské medicíně. Vysvětluje pojmy jako jsou fytoterapie, forma wan, cha neba tang, přípravu odvarů i lyofilizovaných bylin. Popisy jednotlivých metod léčby. Naleznete zde i recept na základní polévku se dvěma vylepšeními - k posílení čchi a lepšímu trávení a k posílení krve.
    Víno z pohledu TČM
    Článek pojednává o využití vína v tradiční čínské medicíně (TČM). Podle TČM má víno teplou povahu a různé chutě. Působí povzbuzujícím způsobem na krevní cirkulaci a pomáhá vylučovat chlad. Má také vliv na srdce, játra, plíce a žaludek. Bílé víno je méně kalorické a lépe stravitelné. V TČM se víno často kombinuje s bylinami a může být použito při revmatismu, chladových bolestech břicha a chladových průjmech. Je důležité brát v úvahu vhodnou diagnózu a konzumovat víno s mírou.
    Velká podzimní slezinová dietetika
    Tento článek se zaměřuje na posílení sleziny v období přelomu podzimu a zimy. Během této doby je vhodné upravit stravovací návyky a zvolit potraviny, které podporují zdraví sleziny. Uvádím několik doporučení: Omezte konzumaci surových potravin a šťáv, jelikož mohou v této fázi zatížit slezinu. Prvek země, spojený s tímto obdobím, můžete posílit konzumací potravin jako je celer, kopr, vojtěška a další. Doporučuje se také zařadit potraviny, které podporují krvetvorbu, jako je červená řepa.
    Tomáš Němec

    Tomáš Němec



    Jestli si nevíte rady s výběrem, rád vám poradím na Facebookové poradně nebo na emailu info@apotekatcm.cz


    2014-2017 TCM Lóngmen Škola TČM Hradec Králové (Mudr. Michal Strnad)

    2019-2022 1. Škola TČM obor Fytoterapie tčm zakončena 2022 (Mgr. Jana Krameriova)

    2022-? 1. Škola TČM Postgraduální studium Fytoterapie tčm.

    A mnohé další, TCM se věnuji přes 10 let